​​🏖 Шацький парк – унікальна екосистема природних озерно-лісових комплексів, що є найбільшими у Європі

​​🏖 Шацький парк – унікальна екосистема природних озерно-лісових комплексів, що є найбільшими у Європі

Шацький Національний парк
Мальовничі озера, унікальні поліські болота та ліси, площею понад 4804,9 га, знаходяться на північному заході Волинської області. Тут знаходиться 24 блакитних озера з чистою та прозорою водою. Всі вони різної форми та глибини. Шацькі озера є унікальною природною цінністю і входять до переліку водно-болотних угідь Рамсарської конвенції.

Але справжньою перлиною природного заповідника є озеро Світязь з піщаним берегом, кришталево чистою водою і дивовижними краєвидами. Посеред озера є острів площею 7 га, до якого можна дістатись човном чи катамараном. Це озеро дуже популярне серед туристів.

Шацький парк також на 51% складається з лісів, що наповнюють регіон екологічно-чистим повітрям. Тут дуже багата і різноманітна флора й фауна. Чимало рослин і тварин національного заповідника занесені до Червоної книги України.

Шацький парк є одним з улюблених місць відпочинку не лише українців, а й білорусів і росіян. Щороку, починаючи з кінця травня, сюди прибуває багато туристів, адже в заповідній зоні є дитячі табори, бази відпочинку, готелі, приватні гостьові садиби і наметові містечка для любителів “дикого” відпочинку.