​​🏕 ТОП-​​10 порад для цінителів сходити в зимовий похід по Карпатам від автора каналу @Carpaty

​​🏕 ТОП-​​10 порад для цінителів сходити в зимовий похід по Карпатам від автора каналу @Carpaty

Взимку Карпати особливо красиві, та і зимній похід дарує більше вражень ніж літній. Однак саме взимку збільшується ризик потрапити в екстримальну ситуацію. Як не стати заручником гір?

1⃣ Детально плануйте свій маршрут, і повідомте про те куди плануєте йти своїх друзів. Дізнайтесь про погодню ситуацію в зоні вашої мандрівки. Переконайтесь, що у вас є все необхідне спорядження для зимового походу.

2⃣ Постійно контролюйте своє місцезнаходження. Взимку орієнтуватись набагато важче і навіть якщо маршрут вам знайомий не лінуйтесь зайвий раз звіритись з картою чи GPS.

3⃣ Не відправляйтесь на прогулянку самотужки. Навіть звичайна "радіалка" може стати катастрофою у разі зміни погоди. Бували навіть випадки коли похід в туалет закінчувався рятувальною операцією.

4⃣ Правильно оцінюйте свої можливості та будьте готові повернути назад навіть за крок від вешини. Взимку дуже часто доводиться приймати неприємні рішення, однак це може врятувати життя.

5⃣ Завчасно плануйте місце ночівлі та слідкуйте за часом. Зимовий день дуже короткий, а орієнтуватися вночі без спеціальних приладів практично неможливо.

6⃣ Контролюйте терморегуляцію організму. Вам може бути комфортно при підйомі, однак якщо ви спотіли то без укриття буде непереливки, і переохолодження не заставить на себе чекати. Старайтесь розрахувати сили.

7⃣ Уникайте ризикованих дій. Взимку краще потратити більше часу на обхід лавинонебезпечної зони, ніж надіятись "проскочити" зекономивши годину часу.

8⃣ Потрібно завжди мати план "В". Навіть найкраще планування не убереже вас від раптової зміни погоди, потрібно завжди знати куди можна "приткнутися".

9⃣ Не приймати "емоційних" рішень. Захоплена красою гір людина може необдумано полізти на карниз за гарним фото. Безпека повинна завжди бути в пріоритеті.

🔟 Бути спокійним та насолоджуватись походом. Надмірне хвилювання про безпеку відволікатиме від справжньої мети походу. Крім того постійна напруга виснажує людину, в результаті чого можна допустити помилку. Девізом зимнього походу має стати "Я сама спокійна людина на Землі".

Ці застереження дозволять максимально мінімізувати ризики пов"язані з зимніми мандрівками. Завжди пам"ятайте про те що в горах ми тільки гості.

Ну, і звісно більше порад та лайфхаків про подорожі Українськими Карпатами ви можете знайти на каналі @Carpaty! Рекомендуємо!